ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Паркет

Четвер, 04 серпня 2016, 10:35

Паркет — дерев’яне покриття для підлоги, яке буває як натуральним так і штучним. Рахується одним із розповсюджених матеріалів, оскільки має ряд переваг, таких як: зберігання тепла, простота догляду. Мінусом такого покриття є те, що його можливо укладати лише в сухих приміщеннях, волога визиває деформацію. Можна виділити такі види паркету:

Штучний

Найбільш поширений тип паркету с габаритними розмірами: товщина 14-22 мм, довжина 200-600 мм, ширина 40-70 мм. Для його створення використовується дуб, клен, вишня, ясен, грецький горіх та акація. Наявність шипів і пазів на торцевих та бокових гранях паркету дозволяє робити зв’язку при укладці кращою.  В залежності від розпилювання паркет має різні малюнки:

 • Універсал — перемінний малюнок і невеликі сучки

 • Класік — текстурований малюнок

 • Натур — малюнок з маленькими сучками, який регулярно повторюється

 • Селект — дрібний малюнок, що повторюється

 • Гест — контрастно  змішаний розпил

 • Антік – малюнок сильно змінюється, різні відтінки

Довговічність паркету можна визначити знаючи товщину робочого шару. Вона може коливатись від 50-90 років в залежності від правильності догляду. Вологість в приміщенні не повинна перевищувати 30 %. Штучний паркет частіше всього укладають в вітальні та передпокої.

Набірний(мозаїчний) паркет

Цей тип паркету представлений у вигляді щитків зібраних з паркетних планок різного забарвлення розмірами від 400Х400мм до 600Х600 мм і товщиною 8-12 мм. Лицьова частина захищена шаром паперу, яка знімається після встановлення паркету. А до нижньої частини можливе прикріплення звукоізоляції у вигляді резини або пінопласту.

В залежності від профілю кромок і методу кріплення набірний паркет поділяється:

 • Клепання з фальцом. Фальц, який з усіх сторін слугує для з’єднання при допомозі мастики

 • Клепання з косим пазом. По всьому периметру планки наявні косі пази, які підсилюють кріплення

 • Кріплення на тверду рейку.  Велика міцність такого кріплення досягається за рахунок цвяхів, якими планки прибивають до основи. З двох сторін планка має грубні, с інших двох—пази

 • Кріплення на м’яку рейки. По всьому периметру планки є пази, щоб планки не роз’їжджались в стик пазів вставляють рейку

Найбільш популярне використання набірного паркету в гостьових кімнатах.

Модульний або щитовий

Багатошаровий паркет, яки виготовляється дивним способом, на основу наклеюються дрібні планки твердих видів дерева. Щитовий паркет складається з трьох шарів: два нижні,як правило виконані з хвойних порід дерева і розміщуються перпендикулярно один до одного, верхній —з цінних порід, товщиною близько 4 мм. Параметри такої дошки: товщина 15-30 мм, габаритні розміри від 400Х400мм до 800Х800 мм.

Класифікується модульний паркет в залежності від виду основи:

 • Рамочна основа. На клею і шипах по кутках рамки виконані обв’язки, на не наскрізний прямий шип в пазах обв’язки закріплюються рейки-заповнення.

 • Рейкове. Основа з обох сторін облицьовується шпоном.

 • Двухрейкова. Рейки перпендикулярні один одній та склеяні між собою.

В залежності від лицьового покриття:

 • Паркетні планки

 • Квадратний струганий шпон

 • Фанерне облицювання

Модульний паркет має високу міцність, але не стійкий до впливу оточуючого середовища, тому потребує стабільний температурний режим. Термін служби складає 60-75 років.

Художній паркет

Найбільш важкий в виробництві і найбільш дорогий паркет. Для його створення може використовуватись до 80 порід дерева. Художній паркет може мати малюнок, який надає компанія виробника, або навіть придуманий під замовлення.  Технологія виробництва схожа з набірним і щитовим паркетом. Пластини мають криволінійну, складну форму склеюються  і пресуються між собою. 

Художній паркет має високі експлуатаційні характеристики, а саме: міцність та стійкість до перепадів температури та вологості. Може укладатись в приміщеннях з вологістю більше 45 %.

Пронто-паркет

Багатошаровий штучний паркет, для якого використовуються якісні породи деревини. Верхній шар, як правило, — дуб, грецький горіх, червоне дерево, всередині — ясен, сосна, акація. Процес створення пронто-паркету триває близько 7 місяців, а все задля того, щоб надати деревині високих характеристик міцності. Спочатку деревина проходить високотехнологічну термообробку, потім шліфується, діла покривається або не покривається лаком. Загальна товщина деталей складає від 10 до 14 мм, а верхній шар приблизно 4 мм. 

Перевагою такого паркету є стійкість до вологості. Пронто-паркет можна укладати в приміщеннях з вологістю більше 40 %. Використовується для приміщень з підвищеним навантаженням, танцювальних залів.