ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Плиточні роботи

П'ятниця, 19 серпня 2016, 10:35

Першим етапом перед початком будь-яких робіт є підбір  та розрахунок кількості необхідного матеріалу. Варто зазначити, що розрахунок плитки бажано проводити не в м2, а в кількості, оскільки на одну і ту ж саму площу може використовуватись різна кількість . Оскільки можливий брак чи непередбачувані випадки при транспортуванні та укладанні, то необхідно враховувати запас  мінімум 10 %.

Другим етапом є підготування поверхні до укладки. Потрібно подумати  про гідроізоляцію, особливу увагу необхідно приділити місцям біля раковини, умивальника, ванної, душової кабіни. Існує декілька способів влаштування гідроізоляційного шару. Найбільш старомодний це руберойд, який укладається на підлогу перед стяжкою, але існують більш сучасні матеріали, такі як поліетиленова плівка. Метод її укладання нічим не відрізняється від укладання руберойду, проте він більш ефективний. Наступна різновидність гідроізоляції— бітумно-гумові мастики. Основний момент її нанесення на поверхню полягає в тому, що вона має бути нагріта до температури  1400С.

Найбільш простий метод гідроізоляції, який не потребує додаткової стяжки— гідроізоляційні суміші глибокого проникнення. Вони наносяться на поверхню і все, залишається чекати лише доки висохне. Плюси такої гідроізоляції в тому, що при вірному виконанні всіх робіт служить до 50 років. Проникаюча ізоляція надає додаткової міцності бетону, що підвищує експлуатаційні та стійкостні характеристики.  Мінусом такої гідроізоляції виявляється те, що суміш дорога та її важко знайти.

Також необхідно виміряти перепад висот, якщо він становить до 1 см, то можливо вирівняти поверхню при допомозі клею для плитки. В іншому випадку найбільш простим способом буде зробити стяжку. Як тільки ми розуміємо, що поверхня рівна, можна подумати і про гідроізоляцію, особливу увагу необхідно приділити місцям біля раковини, умивальника, ванної, душової кабіни.

Третій етап. Перш ніж почати укладати плитку необхідно розмітити поверхню та позначити направляючі лінії.  Починати плитку необхідно з самого видного кутка,так як останню плитку можливо прийдеться підрізати.

Четвертий етап — укладання плитки. Необхідним є правильний підбір матеріалу для укладання та для затирання швів. Клей для укладання керамічної плитки гарантує зв’язок між поверхнею укладки та самою плиткою. Найбільш популярна практика є використання цементно-пісчаного розчину, проте він не довговічний, оскільки має малу міцність на стиск. Цементно-пісчана суміш під дією механічних навантажень руйнується, під дією води і агресивного середовища руйнується міжплиточна затирка, а далі рідина проникає до нижнього шару і руйнує їх.  Тому більш доцільно використовувати цементно-полімерні або полімерні суміші.  Цементно-полімерні склади використовуються при встановлені плитки в сухих приміщеннях, а полімерні при встановлені в вологих приміщеннях.

Методи укладання:

  • Базовий і найпростіший спосіб укладання шов на шов. Всі елементи розташовуються один до одного рівними і прямими рядами. Кількість відходів при такому методі мінімальна, так як і час витрачений на укладання.

  • Діагональний спосіб. В такому випадку ряди укладаються під кутом в 45о. Цей спосіб має свій мінус у вигляді великої кількості відходів, проте й має свої плюси — візуально збільшує приміщення.

  • Укладання «у розбіг». Цей спосіб схожий на укладання цегли, оскільки плитка розташовується зі зміщенням. Укладання ведеться тільки по горизонталі. Плюс  такого методу в відсутності відчуття монотонності.

  • Технологія  «ялинка». Прямокутні плитки розташовуються перпендикулярно один до одного.Проте існує один візуальний нюанс: вузькі плитки створюють відчуття перспективи, широкі - зменшують обсяг.

  • Комбінована. 

П’ятий етап. Затирка швів між плиткою виконується шпателем з резиновою накладкою. Розчин акуратно наноситься поміж швів. Після того як затирка висохне  весь лишній розчин витирається вологою губкою.