ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Укладання паркету

П'ятниця, 26 серпня 2016, 10:35

Вибираючи паркет, варто перш за все пам’ятати, що необхідно притримуватись певних умов, які стосуються умов оточуючого середовища. Оскільки в сухих приміщеннях паркет буде висихати, утворюватимуться тріщини і він буде втрачати свою форму. І навпаки, якщо буде дуже волого, то паркет буде поглинати вологу і буде набухати і роздуватись.

Оптимальні умови для паркету:

  • Температура повітря 18-24 оС

  • Відносна вологість повітря 40-60%

Існує декілька типів укладання паркету:

  • Укладка на стяжку

  • Укладка на лаги

  • Укладка на чорнову підлогу

Укладка паркету на стяжку

Цей тип укладання доцільний в тому випадку, коли існують перепади висот основи більше 2 см.

Першим етап— встановлення гідроізоляції, теплоізоляції і заливання стяжки. Спочатку укладається шар гідроізоляції. В якості гідроізоляції використовують товстий шар поліетилену або спеціальну армовану чи фольговану плівку. Якщо вкладається ще й шар теплоізоляції, то товщина стяжки повинна бути не менше 4 см. Після того, як висохла стяжка, можна переходити до наступного етапу.

Другий етап — укладання настилу вологостійкої фанери.  Лист фанери товщиною 10-18 мм розпилюється на квадратні кусочки розмірами від 40х40 до 75х75 см. Важливо, щоб товщина фанери була не менше ¾ товщини паркету. Перед укладанням фанери, основа стяжки ґрунтується і тільки після наноситься клей. Фанера укладається з зазорами між листами 3-4 мм і так, щоб жодні з чотирьох кутів не сходились в одній точці. Після укладання фанери необхідно витримати технологічну перерву 2-3 дні.

Третій  етап—укладання паркету. На фанеру наносимо клей при допомозі спеціального шпателя. Для того, щоб позбутись надлишкового клею, паркетна планка прижимається до фанери і пристрілюється шпильками при допомозі пневматичного і механічного інструмента. Після цього паркет шпаклюють і шліфують.

Четвертий і останній етап—лакування поверхні. Перший шар, який наноситься, називається грунтувальним. Він мак сильно просочує пори дерева і зберігає його природній колір.  Рекомендовано наносити 2-3 шари фінішного лаку поверх ґрунтувального, але перед нанесенням останнього шару проводиться додаткова шліфовка. Після цього всього можна встановлювати плінтус і робота завершена.

Укладка паркету на лаги

Для цього використовуються дерев’яні бруски прямокутного січення від 50-55 мм до 70-100 мм, вологість яких має бути до 12 %. Їх просочують антисептиком,  який буди захищати дерево. Лаги розкладаються на підлозі, перпендикулярно до направлення встановлення підлоги з кроком 250-300 мм. Кріпляться вони за допомогою саморізів, крок яких 500 мм. Після того, як вони встановлені їх вирівнюють і до них кріплять спеціальні клини.

Наступний крок—встановлення фанери з використанням саморізів, а далі процес такий же як і в укладанні на стяжку. Товщина двох шарів фанери має складати не більше 2 см.

Укладання паркету на чорнову підлогу 

Найбільш дешевий спосіб, але при цьому існує необхідність перевірити всю цілісність і відповідність умовам чорнової підлоги. Основною вимогою є відсутність перепадів та скрипу при ходьбі. Якщо всі умови виконанні, то можна приступати до роботи. Першим етапом укладання вологостійкої фанери при допомозі клею та саморізів. Далі процес укладання паркету такий як і в укладанні паркету на стяжку.