ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Гіпсокартон

Четвер, 21 липня 2016, 10:32

Широко відомий будівельний матеріал, який використовується для виготовлення підвісних стель різної конфігурації та форми, оздоблення стін, створення внутрішніх перегородок і т.д.

Основою листа гіпсокартона є гіпс який облицьований з обох сторін картоном. Гіпс, який використовується для створення листа, як правило, марки Г-4. Ця марка наділена всіма властивостями які необхідні для будівельної конструкції. Для того щоб гіпс був міцнішим використовують різного типу домішки, така ж ціль і в облицювання картоном з обох сторін. Картон кріпиться до прошарку гіпса при допомозі клеючих складів. Перевагою такого матеріала є в здатності поглинати і виділяти надлишкову вологу, простіше кажучи «дихати». Гіпс вогнетривкий і абсолютно не токсичний, а картон має всі необхідні гігієнічні властивості. Особливість монтажу листів дозволяє згинати листи в вигляді поверхонь нестандартних конфігурацій.

Гіпсокартонові листи прямокутної форми і бувають такої товщини:

  • Товщина 8; 10; 12,5; 14 мм, довжина 2,5-3 м

  • Товщина 16; 18; 20; 24 мм, довжина 2,5-4,8 м

Ширина листа в усіх випадках складає 1,2 м, виняток складають листи товщиною 24 мм—0,6 м

Також у гіпсокартонових листів є три типа кромок:

  • Пряма кромка використовується у випадках виготовлення внутрішніх шарів або з ціллю заповнення проміжку між перегородками. В місці стику двох листів такого типу з торця під кутом 45о і товщиною в 1/3 частину листа необхідно зняти фаску.

  • Тонка повздовжня кромка дозволяє отримати майже непомітний шов в місці стику двох листів. Вона починає тоншати в 0,5 м від краю листа,  якщо розглядати лицьову сторону гіпсокартонної панелі.

  • Заокруглена форма кромки надає змогу до затирання стиків звичайною шпаклівкою без використання армуючої стрічки.

Гіпсокартон має декілька модифікацій, які дозволяють розширити спектр використання даного матеріалу: 

  • ГКЛВ- гіпсокартонні листи з стійкістю до підвищенної вологості. В даному випадку шари картону проходять спеціальну антисептичну і гідроізоляційну обробку.

  • ГКЛО- гіпсокартонні листи з високим вогнетривким показником. Дана модифікація досягається методом додання спеціальних добавок, завдяки яким підвищується вогнестійкість.

  • ГЛО— листи з особливо високим показником вогнестійкості.

  • ГКП— панелі комбінованого типу.