ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Гіпсокартонні роботи

Середа, 27 липня 2016, 10:30

Існує два типа монтажу гіпсокартона:

Безкаркасний — використовуються клеючі  матеріали в склад яких входить цемент або гіпс.

Для використання такого методу, необхідна поверхня не повинна складатись з матеріалів які відшаровуються, бути чистою, сухою, не пофарбованою. Також поверхня має бути ґрунтована та рівна. Проблемним є момент укладання теплоізоляції під шар гіпсокартона, оскільки приходиться застосовувати цикл утеплення пінопластом.   Плюсом є забезпечення хорошої звукоізоляції і маленька кількість інструментів яка необхідна для монтажу.

Каркасний — використовується каркас з металічних профілів на який безпосередньо кріпляться листи.  Плюсом такого монтажу є можливість встановлення теплоізоляції, вирівнювання поверхні. Мінус — проблема звукоізоляції та велика кількість необхідних інструментів.

Існують такі види профілів, які використовуються для монтажу гіпсокартона:

Стійковий профіль. Це профіль який в перерізі схожий на швелер і застосовується в ролі вертикальних каркасних стійок для фіксації на них гіпсокартонних листів. Центральним елементом профілю є спинка, дві бокових частини — полиці. Полки мають стандартну ширину в 20 мм, А ширина спинки різна (50 мм, 65 мм, 75 мм, 100 мм) і приймається в залежності від типу гіпсокартонних листів.  На полицях є відмічені три заглиблення по всій довжині. Середня слугує направляючою при з’єднанні двох листів, а інші два слугують для центрування шурупів, які будуть вкручуватись. В спинках є отвори, яка призначені  для монтажу інженерних комунікацій в порожнині перегородки та поверхні. Зазвичай стійкові профілі монтуються в профілі направляючі.

Направляючий профіль. Профіль швелерного типу який застосовується в якості направляючої основи для стійкових профілів або для створення перемичок між окремими стійковими профілями. Такі профілі існують певних розмірів: ПН 50/40, ПН 65/40, ПН 75/40, ПН 100/40, де перше значення — ширина спинки, яке має бути аналогічним до ширини спинки ПС (стійкововий профіль). В спинках є отвори діаметром 8 мм, в які вкручуються дюбелі, а ширина полки 40 мм дозволяє кріпити на ній гіпсокартонний лист.

Кутовий профіль. Профіль типу ПК перфорований отворами діаметром 5 мм, а самі дві площини знаходяться під кутом 85о. Після монтажу отвори заповнюються шпаклівкою для кращого з’єднання гіпсокартонної панелі з металічним отвором.

Для виконання елементів важких конфігурацій використовується арочний профіль. Саме цей профіль дозволяє виконувати складні багаторівневі конструкції з гіпсокартона, проте радіус кривизни повинен бут не менше  500 мм.

Монтаж перегородок

Перший етап — розмітка розміщення профілів, відстань між центрами яких повинна бути 60 см, а висота дорівнювати висоті приміщення, при цьому необхідно врахувати і вивести всі інженерні комунікації.  На підлозі і на стелі закріплюється направляючий профіль, після цього переходимо  до безпосереднього кріплення підвісів до стіни. Відстань між ними має бути приблизно 50-60 см. Вирівнюючи вертикальний профіль ми кріпимо його при допомозі саморізів до підвісів. Таким чином у нас є металічний каркас для кріплення гіпсокартона, але не забуваємо про те, що в проміжок який у нас утворюється можна використати для підвищення теплоізоляції та звукоізоляції приміщення, використовуючи певні матеріали.  Наступним етапом є кріплення гіпсокартона при допомозі саморізів. Край листа повинен потрапляти на середню направляючу лінію на профілі.  Після того, як листи встановлені необхідно прогрунтувати шви, а після цього заклеїти їх спеціальною будівельною сіткою або як її ще називають — серп’янка. Її функція полягає в тому, щоб шпаклівка не тріскалась.  При допомозі шпателів наносимо шпаклівку на шви та місця врізання саморізів. Далі ми чекаємо поки висохне шпаклівка і зашкурюємо її для вирівняння всіх нерівностей і все, наша стіна з гіпсокартона готова.

Монтаж стель

 

Починаємо наші роботи з визначення опуску гіпсокартона. Відмічаємо горизонтальні лінії на стінах при допомозі лазерного рівня. Враховуючи ці лінії кріпимо направляючі профілі при допомозі дюбелів, враховуємо всі дроти які потрібно випустити для освітлення.  Якщо довжина кімнати більша, ніж стандартна довжина профілю, то ми його подовжуємо при допомозі кронштейна.  Далі між направляючими профілями встановлюємо на відстані 60 см від одного центру до іншого стійкові профілі, закріплюючи їх саморізами до підвісів. Далі встановлюються поперечні профілі, для цього використовують спеціальні кронштейни, також відомі як краби. Металічний каркас готовий і тепер ми можемо кріпити гіпсокартонові листи до профілів. Необхідно пам’ятати, що відстань між саморізами не повинна перевищувати 30 см та заглиблюватись в лист не більше, ніж на 3 мм. Наступні дії з ґрунтуванням та шпаклюванням швів такі ж самі як і для монтажу перегородки.