ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Шпалери

П'ятниця, 02 вересня 2016, 10:30

Паперові шпалери

Існують двох видів — одношарові, відомі як сиплекс та двошарові — дуплекс.  Фактура, як правило, гладка. Переваги таких шпалер полягають у низькій вартості, легкості клеєння та гіпоалергенності. Вони пропускають повітря, тому стіни мають можливість дихати. Мінусом паперових шпалер їхня боязнь вологи та вбирання в себе різноманітних запахів, неможливість виведення забруднень, що виключає вибір шпалер для вологих кімнат та приміщень з специфічними запахами. Також потрібно не забувати, що вони вигорають при впливі світла та їх необхідно переклеювати кожні 5-7 років. 

Вінілові шпалери

Тип шпалер основою якого є папір або флізелін, поверх якого наноситься спінений вініл. Фактура можлива як гладка та рельєфна, так і в стилі шовкографії. На відміну від паперових, вони не втрачають колір та вологостійкі. Вінілові шпалери піддаються очищенню від забруднень. Мінусами таких шпалер є важкість клеєння через товщину та неможливість «дихати». Найбільш доцільні в кухні та тамбурі. 

Флізелінові шпалери

Шпалери, основа яких виконана з флізеліна, нетканого матеріала з високою щільністю. Флізелінові шпалери легкі в клеєнні, оскільки клей наноситься лише на стіни, не дають усадки та не розтягуються. Їх можливо клеїти на різноманітні поверхні: дерево, папір, ДСП, бетон, гіпсокартон та всі типи штукатурки. Вологостійкість, пропускання повітря та екологічність дозволяє використовувати їх в усіх типах приміщень. Одним із важливих переваг таких шпалер можливість перефарбовування їх латексними, водоемульсійними та акриловими фарбами 5-6 разів. Мінусом таких шпалер є середня теплоізоляція та звукоізоляція, обмежений вибір малюнка та прозорість. 

Акрилові шпалери

Акрилові шпалери мають зовнішню подібність з вініловими. В якості лицьового шару використовується спінений акрил. Напилення акрила відбувається точковим способом, що дозволяє шпалерам «дихати». Такі шпалери недорогі. Перевагами є можливість миття від забруднень, проте шпалери не виносять надмірної вологи. 

Скловолокнисті шпалери

Шпалери виготовляються з кварцового піску, вапна, соди, доломіту ткацьким методом. Після їхньої поклейки стіни фарбуються фарбою на латексній або водній основі. Скловолокнисті шпалери мають безліч плюсів,— нетоксичні, вологостійкі, легко очищаються, мають підвищену міцність. Важливим є довговічність, термін служби таких шпалер 30 років і при цьому можна перефарбувати їх до 15 разів. Недоліками можна назвати малий вибір візерунків та низьку пластичність, що може створити деякі незручності при поклейці. 

Текстильні шпалери

Основа таких шпалер складається з паперу або флізеліну поверх яких шар зроблений з натуральної тканини(шовк,льон, бавовна, велюр, джут). Текстильні шпалери мають хороші теплоізоляційні, шумопоглинаючі, звукоізоляційні властивості, та не втрачають колір з часом. Однак, вони не стійкі до вологи, вбирають запахи та пилюку. Також до мінусів можна занести те, що вони мають клеїтись лише на ідеально рівні стіни, в інакшому випадку, кожний бугорок буде проглядатись темною плямою на шпалерах. Текстильні шпалери є дорогими, проте їхній вигляд розкішний. 

Фотошпалери

Мають вигляд цільних листів паперу з нанесеним матовим або глянцевим зображенням. Фотошпалери не вицвітають, довговічні, проте не стійкі до механічних пошкоджень та впливу вологи. Плюсом таких шпалер є вибір зображення, яке хочеться бачити. 

Металічні шпалери

Металічні шпалери відносять до класу дорогих. Шпалери складаються з чотирьох шарів. Перший — пористий папір, другий — декоративний, виконаний з алюмінювої  фольги товщиною 0,01мм, третій — фарба, яка не проводить струм і останній — малюнок, як правило, з золотим, срібним або бронзовим напиленням. Переваги металічних шпалер полягають в хорошій звукоізоляції, вологостійкості, легкому очищенні від забруднень та довговічності. Мінусом є не попускання повітря, тому кімнати повинні мати хорошу вентиляцію. Для поклейки таких шпалер потрібна ідеальна робоча поверхня та дисперсійний клей. 

Рідкі шпалери

Складаються з натуральних бавовняних, шовкових та целюлозних волокон. Продаються у вигляді сухої суміші, що розбавляється водою. Довговічність рідких шпалер складає 6-8 років. Плюси таких шпалер в їх безмовності та накладанні на любої рівності поверхню. Вони екологічно чисті, мають антистатичні властивості, не притягують пилюку, пожежобезпечні та мають хороший показник звукоізоляції. Не рекомендується обирати їх для вологих приміщень. 

Пробкові шпалери

Виробляються з натуральної сировини — пробкового дуба і існують декількох відтінків: охри, жовтого та коричневого кольорів. Пробкові шпалери екологічні, з хорошими показниками звукоізоляції, теплоізоляції, не потребують особливого догляду. Шпалери пориті воском, але все одно не вологостійкі. Їхня текстура різноманітна, від дрібнозернистої і до пластинчастої.

Кварцові шпалери

Представляє собою неткане полотно, верхній шар якого складається з офарбованого кварцового піску або древесного волокна. Кварцові шпалери мають високі стійкість до механічних пошкоджень, вогнестійкі. Шпалери можна профарбовувати латексною фарбою.  Для їхньої поклейки необхідний спеціальний метилцелюлозний клей. Шпалери чистяться лише пилососом зі спеціальною насадкою, мити не можна.  

Шпалери на основі серп’янки

Складаються з двох шарів-целюлозного полотна з нанесеною на нього целюлозою. Переваги таких шпалер в дихаючій поверхні та міцності. Існує близько 60 типів фактур. Натуральний колір — білий,який можна профарбовувати акриловими, латексними та дисперсіонними фарбами. 

Велюрові шпалери

Виготовляються методом нанесення на паперову основу нейлонових волокон в вертикальному положенні. Мінуси таких шпалер в притягувані пилюки та поглинанні запахів. Велюрові шпалери дорогі за рахунок трудомісткої технології виробництва. 

Фетрові шпалери

Шпалери з пресованих м’яких волокон тонкого войлоку, який приклеєний до паперової основи. Фетрові шпалери найбільш дихаючі, що автоматично робить їх не стійкими до вологого середовища. Виглядають такі шпалери як справжня тканина. Чистяться при допомозі сухої піни. Мінусом таких шпалер є неможливість скрити стики та велика вартість. 

Лінкруст

Паперова основа покривається сумішшю з хлорвінілової та лоноксинової мастик, з’єднаних з древесною мукою.  Шпалери довговічні, їх можна фарбувати емальовими і масляними фарбами, що дозволяє легко очищати поверхню від забруднень. 

Джутові шпалери

Основа таких шпалер — папір, на який наклеєні переплетені джутові(лляні) волокна. Джутові шпалери мають хорошу тепло та звукоізоляцію, не вигорають, міцні, екологічно чисті та добре піддаються фарбуванню. Мінусами таких шпалер вбирання в себе запахів та висока ціна. 

Шпалери на основі деревинного шпону

Шпалери рідко зустрічаються. Технологія їхнього виробництва полягає в покритті цупкого паперу тонким шаром деревинного шпону із цінних порід дерева, товщина якого не більше 0,1 мм.

Килимові або тафтінг-шпалери 

Представляють собою тканинну основу, на яку пришитий синтетичний ворс. Вогнестійкі, стійкі до впливу вологи, звукоізоляційні, теплоізоляційні. Клеяться на звичайний клей для шпалер.