ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

На вершині моди – скандинавський стиль в інтер'єрі

П'ятниця, 26 серпня 2016, 00:00

З чим асоціюється Скандинавія? Північний клімат, мужні вікінги і фіорди. Здавалося б, чим може здивувати цей суворий край? Однак саме скандинави, як ніхто інший, уміють відчайдушно веселитися, до світанку гуляти в нічних клубах, а на ранок, як ні в чому не бувало, йти на роботу. Так і дизайн в скандинавському стилі — один з найяскравіших, оригінальних і модних. Адже в суворому кліматі все повинно радувати око і відволікати від похмурої природи.

Як облаштувати квартиру в скандинавському стилі

Найголовніше правило скандинавського дизайну — більше білого! Підлога, стеля, стіни – все повинно бути, якщо не білосніжним, то з різницею в 1-2 тони від білого. Умови життя на Півночі такі, що сонячного світла катастрофічно не вистачає, і постійна напівтемрява досить пригнічує. Тому дизайн в світлих відтінках повинен хоч трохи компенсувати недостачу світла. З цієї ж причини вікна не завішують глухими шторами, максимум напівпрозорими тканинними ролетами (звичайно ж, світлими).

Ще одна характерна риса — більше відкритого простору. Скандинави дуже практичні, і захаращувати кімнату різними меблями не бачать сенсу. Все практично і продумано, кожна річ має своє місце і призначення. У цьому скандинавський дизайн квартири трохи схожий із мінімалізмом, де також на перше місце ставиться вільний простір.

Обов'язкові в дизайні інтер'єру — яскраві кольорові акценти. Вони допомагають оживити приміщення, зробити його більш затишним і домашнім. У підборі декору місцеві жителі – справжні майстри, багато в чому саме такі деталі і відрізняють скандинавський стиль від інших:

  • низькі меблі з натуральної деревини;

  • товсті, пухнасті килими світлих відтінків;

  • декор у вигляді опудал тварин;

  • камін або його імітація (з обов'язковою зв'язкою дров поруч);

  • фотографії на стінах.

Розбавляють світлу гаму яскраві кольорові акценти. Це можуть бути декоративні подушки, килимки, посуд на полицях або вази. Кольори ті, яких так мало в північній природі — яскравий червоний, сонячний жовтий, смарагдово-зелений. Можна взяти один колір за основу, а можна зібрати їх усі в яскравих елементах декору. Доповнять стильний дизайн в'язані елементи, різні пледи, накидки, покривала з товстих, вовняних ниток.

Переваги скандинавського стилю в облаштуванні квартири

  • Скандинавський стиль стрімко набирає популярність навіть там, де сонячного світла і тепла достатньо. Чим же так приваблює цей напрям в дизайні? Можна виділити такі переваги:Цей стиль однаково доречний і в дизайні будинку, і при облаштуванні крихітної квартири-студії. З його допомогою легко перетворити недоліки приміщення в переваги (наприклад, зробити затишними темні і тісні кімнати).

  • Екологічність використаних матеріалів. У такому дизайні акцент робиться на натуральні матеріали (в основному дерево), пластик і метал тут недоречні.

  • Прості форми. Ніяких складних геометричних композицій, химерних меблів або складних конструкцій. Лаконічність і функціональність – ось чим потрібно керуватися при виборі предметів побуту.

  • Варіативність дизайну. По суті, крім білого кольору в інтер'єрі, строгих канонів у цього стилю немає. Цілком можна дозволити собі будь-які рішення, головне, щоб такий дизайн асоціювався у вас із теплом і затишком домівки. 

Самостійно розробити такий дизайн теоретично можливо, благо цей напрямок зараз в тренді, і в мережі більш ніж достатньо інформації. Однак на практиці можна зіткнутися з безліччю проблем, тому краще довіритися професіоналам. У дизайн-студії Колядинських ви легко знайдете всі відповіді на питання.