ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Сільська класика – стиль кантрі в інтер'єрі

Четвер, 11 серпня 2016, 10:27

Індустріалізація і збільшення ролі мегаполісів в житті суспільства відіграють велику роль у формуванні різних модних течій в дизайні. Якщо наприкінці минулого століття геть усі захоплювалися стилями хай-тек і мінімалізм, то вже в новому тисячолітті ці напрямки здають позиції. Все більше городяни прагнуть відтворити в своїх оселях атмосферу спокою й умиротворення, на противагу метушні і шуму міста. Так набирає популярність стиль кантрі, який, якщо переводити назву дослівно, можна охарактеризувати як «сільський», «провінційний».

Особливості дизайну інтер'єру в стилі кантрі

Так як в різних регіонах архітектура і побут відрізняються, то цілком закономірно, що і поняття «сільський» для всіх відмінне. Тому в стилі кантрі умовно виділяють такі напрямки:

  • Французьке кантрі. Власне це вже окремий напрямок в дизайні, який називають прованс. Багато світла, меблів із вибіленої деревини, штучно зістарені предмети декору — все це допомагає відтворити атмосферу сільського будиночка на березі Середземного моря.

  • Альпійське шале. Засніжене село в передгір'ях величних Альп, де милі, затишні будиночки туляться один до одного на тлі неба і гір. Ця ідеальна картина нікого не залишає байдужим. Обов'язкові елементи в інтер'єрі — камін, багато дерева в обробці, добротні меблі і великі вікна (бажано, з видом на гори).

  • Американське кантрі. Вплинули на цей стиль архітектура і побут Техасу. Характерні риси — деревина в обробці стін і підлоги, шкіра, бахрома в декорі, грубі меблі. Можна додати деякі предмети з побуту індійців, наприклад, глиняний посуд.

  • Середземноморське кантрі. Для дизайну будинку в цьому стилі характерне поєднання білого і синього кольорів в обробці і декорі, використання легких, плетених меблів, великі вікна, задрапіровані легкими шторами. Окрасою стануть рослини в діжках і плетені циновки.

  • Російське кантрі. Характерні риси: обробка стін під колоди або цеглу, глиняний або чавунний посуд, квітковий орнамент.

Спільними для будь-якого з цих напрямків є використання натуральних матеріалів в обробці. Цей стиль вибирають для того, щоб створити правильний мікроклімат в будинку, тому що при його втіленні використовуються виключно екологічно чисті матеріали.

Аксесуари та декор для приміщень в стилі кантрі

Стильний дизайн передбачає грамотне використання різних предметів декору в оформленні приміщення, примітивних на вигляд меблів, з великими деталями і мінімумом прикрас. Згладити таку грубість допоможуть правильно підібрані аксесуари і декор. Будуть доречні такі рішення:

  • різні сервізи та набори посуду, які не ховають в надрах кухонних шаф, а навпаки розставляють на поверхнях;

  • оббивка меблів в дрібний малюнок (квітковий орнамент або смужка), головне без великих деталей;

  • квіткові композиції, ікебани, що відповідають обраному стилю (для альпійського шале або російського кантрі — пучки сухих трав, для середземноморського – живі чагарники в діжках);

  • дзеркала, картини, світильники та інший настінний декор, який допоможе додати автентичності дизайну квартири;

  • покриття для підлоги у вигляді циновок, легких тканих доріжок або вироблених шкір.

Грамотно підібрані елементи декору в принципі можуть визначати всю концепцію житла. Для таких трохи примітивних стилів, як кантрі, ці елементи дуже важливі, вони «перетягують» увагу на себе, відволікаючи від простих меблів і речей. Щоб створити дійсно стильне приміщення в стилі кантрі, краще звернутися до фахівців в дизайн-студію Колядинських.