ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Квартира майбутнього або дизайн інтер'єру в стилі хай-тек

П'ятниця, 02 вересня 2016, 00:00

Незважаючи на те, що стиль хай-тек з'явився більше 50 років тому, він до цього часу асоціюється з чимось ультрасучасним і фантастичним. Вибирають такий дизайн квартири люди, що йдуть не в ногу із часом, а на крок попереду, ті, кому важливо поєднати і комфорт, і високі технології.

Особливості стилю хай-тек

Часто хай-тек помилково плутають із мінімалізмом (або відносять до схожих напрямків). Однак це в корені невірно. У дизайні хай-тек важлива не річ, а її функція, призначення. Тому тут не знайти дрібничок, сувенірів та інших непотрібних предметів декору. Для мінімалізму речі не важливі взагалі, якщо від них можна відмовитися. Це принципова відмінність, так як дизайн в стилі хай-тек не має на увазі звільнення простору, а навпаки – наповнення його різноманітними новинками зі світу високих технологій.

Приміщення в стилі хай-тек можна назвати по-справжньому затишним (хоча поняття затишку для кожного своє). Велика кількість металу, пластику, скла – відмінна характеристика такого стилю. Звичайно, більш доречна така обстановка в офісі, спочатку цей дизайн інтер'єру набув популярності саме при облаштуванні робочих кабінетів. Однак досить швидко почав застосовуватися і в оформленні житлових приміщень, завдяки деякій епатажності і химерності.

Яким правилам потрібно слідувати при розробці дизайну в стилі хай-тек? В першу чергу, це:

 • Використання штучних матеріалів (пластик, метал, скло). Це не означає, що потрібно відмовитися від натурального дерева або каменю, просто не потрібно підкреслювати їх текстуру.

 • Кольори в обробці можуть бути будь-якими, але найкраще гармоніюють з «промисловими» матеріалами холодні відтінки синього, сірого або зеленого.

 • Меблі повинні бути строгими і лаконічними, вітаються різні багатофункціональні рішення, наприклад ліжко-трансформер або вбудована шафа-купе.

 • Система освітлення повинна бути ретельно продумана. Природне світло дисонує з таким дизайном, тому вікна найчастіше закривають жалюзі або тканинні ролети. Доречні будуть точкові світильники, настільні та підлогові лампи, всілякі підсвічування.

 • Дверей в ідеалі немає взагалі, замість них отвори або перегородки. Там, де таке рішення неможливе (ванна кімната, санвузол), ставлять двері зі вставками з матового скла або пластику.

 • Для облаштування підлоги оптимальне рішення – наливна. З її допомогою можна домогтися різних візуальних ефектів, які підкреслять стильний дизайн.

Звичайно, головне, що слід пам'ятати, – на першому місці повинна бути техніка. Плазмові панелі, спліт-системи, ігрові ПК, сенсорні поверхні – словом, все те, що відповідає назві «високі технології». Це стосується не тільки побутової техніки. Замість справжнього акваріума краще встановити об'ємну проекцію, замість картин на полотні – цифрові фоторамки.

Чого потрібно уникати в дизайні хай-тек

Цей стиль вимагає суворого дотримання всіх нюансів. Нічого не повинно виділятися із загального фону, так як це відразу порушить всю композицію. Уявіть, як буде виглядати, наприклад, ваза з квітами в такому інтер'єрі або картина маслом? Більш ніж безглуздо. Тому варто запам'ятати, які матеріали, предмети декору і оформлення неприйнятні для дизайну будинку в стилі хай-тек:

 • дерев'яні двері;

 • живі рослини;

 • квітковий орнамент або малюнок;

 • важкі штори і ламбрекени;

 • класичні люстри;

 • вінтажні речі.

Досить складно відмовитися від усього перерахованого вище і не перетворити свою квартиру в бездушний офіс. Звернувшись до фахівців в дизайн-студію Колядинських, можна переконатися, що навіть інтер'єр в стилі хай-тек легко прикрасити і «оживити».