ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Різноманітність класичних стилів в інтер'єр

Середа, 27 липня 2016, 10:20

Мабуть, жодне з стилістичних напрямків у дизайні не має таких розмитих кордонів, як класика. Для багатьох все те, що протиставляється сучасним, урбаністичним стилям (хай-тек, мінімалізм, лофт), має право так називатися. Дійсно, класицизм (від латинського classicus – зразковий) не має яскраво виражених ознак. Це щось раціональне, логічне, перевірене часом. Однак в кожному регіоні на дизайн інтер'єру впливали клімат, географія, економічний розвиток. Так у класицизмі з'явилися окремі напрямки.

Класичні стилі в інтер'єрі

Величезний вплив на формування класицизму здійснили європейська історія і культура. Звичайно, кантрі або східний стиль також можна умовно зарахувати до цього напрямку, проте в першу чергу класичними називають стилі:

  • Грецький. Саме з ним класика і асоціюється. Колони, меандр, драпірування – всі ці елементи прийшли до нас із Древньої Греції і є характерними відмінностями цього напрямку.

  • Римський. Схожий з грецьким, але має свої відмінні риси. Для нього характерні величність і монументальність, дизайн будинку повинен заявляти про розкіш і могутність. Для житлових приміщень такий інтер'єр може виявитися занадто вже химерним, а ось для громадських будівель – те, що потрібно.

  • Романський. Трохи похмурий, але знайде шанувальників, особливо серед любителів відокремленого способу життя. Девіз «мій будинок – моя фортеця» втілюється в цьому дизайні інтер'єру. Товсті стіни, маленькі заґратовані віконця, арочні отвори і масивні меблі – все це характерно для романського стилю.

  • Готика. Стала вельми популярна серед молодіжних субкультур, завдяки чому і відповідний напрям в дизайні переживає друге народження. Цьому стилю притаманні певна витонченість і легкість, незважаючи на велику кількість темних відтінків і загальну похмурість.

  • Бароко. З усіх «палацових» стилів (а до них можна зарахувати і рококо, і ампір) цей виділяється особливою, показною розкішшю. Позолота, ліпнина, гобелени, витончені меблі, прикрашені різьбленням і велика кількість деталей характерні для цього стилю. Зазвичай використовують лише деякі елементи, інакше квартира ризикує перетворитися в музей.

Кожен з цих стилів вже давно став лише орієнтиром для дизайнерів, в якому напрямку рухатися. Відтворити їх в чистому вигляді практично нереально в умовах сучасних квартир і будинків. Звичайно, якщо ви власник замку, чому б і не облаштувати його відповідно. В інших випадках, сучасний класичний стиль представляє собою «збірну солянку», де взято потроху від кожного напряму.

Адаптований класичний стиль в інтер'єрі

Найчастіше, коли говорять про дизайн квартири в класичному стилі, мають на увазі відсутність будь-яких екстравагантних рішень, спокійну і строгу обстановку. Дійсно, жоден із сучасних напрямків не може запропонувати стільки одночасно привабливих і функціональних рішень. Основними елементами є:

  • використання натуральних матеріалів (перевага надається дереву і мармуру);

  • поєднання світлих відтінків і золота;

  • наявність елементів декору (статуеток, підлогових ваз, картин або гобеленів);

  • відсутність яскравих акцентів. 

Стильний дизайн у класичному стилі створюється шляхом комбінування елементів і деталей з різних епох. Арочні отвори, позолота або колони – все це може прикрасити собою квартиру або будинок, якщо грамотно підійти до питання планування та оздоблення. Звернувшись в дизайн-студію Колядинських, можна ознайомитися з прикладами робіт і розробити власний, унікальний дизайн.