ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111 099 2 555 700
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
designfamily.p1@gmail.com

Майже класика – модерн у дизайні інтер'єрів

Четвер, 21 липня 2016, 10:19

Дослівний переклад терміну «модерн» (сучасний), багатьох вводить в оману. Сучасним він був для тих, хто жив на рубежі 19-20 століть, тобто більш ніж 100 років тому. Тоді «нове мистецтво» практично витіснило бароко і класицизм, йому віддали шану такі великі діячі мистецтва, як Гауді, Гоген, Врубель і багато інших. Інтер'єр в стилі модерн характеризується витонченістю і стриманістю, при цьому залишаючись досить розкішним.

Вінтажний або сучасний, який він модерн в дизайні?

В першу чергу дизайн інтер'єру в стилі модерн передбачає відмову від суворої геометрії і лаконічних форм. Джерело натхнення – природа, з її чистими кольорами, плавними лініями і багатством відтінків. Відповідно, розробляючи дизайн-проект, потрібно враховувати такі стилістичні вимоги:

  • У декорі перевага віддається використанню натуральних матеріалів: деревини, мармуру, скла, дорогих тканин. Пластик і хромовані поверхні будуть недоречні, хоча художня ковка зможе прикрасити такий інтер'єр.
  • Рослинні мотиви і візерунки. Вони можуть зустрічатися в малюнку шпалер, підлогового покриття, в різьбі, що прикрашає меблі або в настінному розписі. Головне – уникнути недоладності.
  • Вітражі – обов'язковий елемент, за допомогою якого вдається домогтися чарівної гри світла. Грамотно спроектована система підсвічування тільки посилить ефект.
  • Розсіяне приглушене світло. Потужні галогенні світильники з холодним випромінюванням – табу для дизайну інтер'єру в стилі модерн. Також не варто захоплюватися точковими світильниками, краще підібрати стильні торшери та лампи з абажурами з кольорового скла.

Модерн – досить універсальний стиль, він не вимогливий до простору. Звичайно, велика площа дозволить втілити більшу кількість дизайнерських ідей. Однак і для невеликого приміщення можна розробити стильний дизайн, використовуючи деякі хитрощі.

Дизайн в стилі модерн для маленьких квартир

Для дизайну будинку або квартири з невеликою площею модерн, безперечно, підійде. Плавні вигнуті лінії і велика кількість скляних вставок «розсунуть» простір, а приглушене світло дозволить виділити тільки найголовніше. Крім того, простір можна умовно ділити на зони за допомогою перегородок або ширм, які в свою чергу стануть прикрасою інтер'єру.

Високотехнологічні сучасні рішення також допоможуть в облаштуванні маленьких квартир (а точніше, без них ніяк). Звичайно, ультрамодна побутова техніка або меблі можуть дисонувати із загальним стилем, але цього можна уникнути за допомогою таких прийомів:

  • фасади вбудованих меблів або шафи-купе можна прикрасити різьбленням, скляними вставками з малюнком або рослинним орнаментом;
  • краще вибирати кухонні меблі і техніку (холодильник, варильна поверхня) вбудованого типу;
  • лоджію можна об'єднати із загальним простором, при цьому арочний отвір зігнутої форми стане відмінним рішенням;
  • обробка стін різними матеріалами (дерев'яними панелями, плиткою) допоможе умовно розділити кімнату на різні зони і стане цікавимрішенням, що привертає увагу. 

Помилково вважати, що дизайн квартири скромних розмірів не вимагає особливих зусиль. Мовляв, що там тих квадратних метрів, розміщуємо необхідне і досить. Однак це невірно. Для маленьких приміщень вже придумано безліч оригінальних і стильних рішень, і дизайн в стилі модерн дозволяє зробити таке житло комфортним і затишним. Звернувшись до фахівців в дизайн-студію Колядинських, можна спроектувати простір з максимальною користю.