Ціни менше

Послуг більше

Окупаємість наших послуг

150%

Дзвоніть

099 2 555 111

x
ДИЗАЙН БЮРО
099 2 555 111
ЧЕРНІВЦІ
вул. Небесної Сотні
14А Офіс 6
artem@design-family.com.ua


Такий простий і такий складний мінімалізм

Вівторок, 29 березня 2016, 09:00

 Епоха тотального дефіциту успішно минула, і виявилось, що надлишок предметів – не завжди добре.

Навпаки, грамотно змодельований простір, наповнений світлом, набагато більш зручний і комфортний для життя, ніж приміщення, заставлене меблями «під зав'язку». Так набрав популярність стиль мінімалізм, який знайшов своє відображення не тільки в дизайні інтер'єрів, але і став життєвим кредо для багатьох.

Формування стилю «мінімалізм»

На мінімалістичний дизайн багато в чому вплинула мода на східний спосіб життя. Зацікавившись японськими і китайськими релігійними течіями, традиціями та кухнею, західний світ перейняв і принципи оформлення житла. Низькі меблі, відсутність стільців, строгі лінії – все це звідти. Однак якщо для Сходу такий дизайн інтер'єру визначається світовідчуттям, для інших це так і залишилося одним з небагатьох напрямків цього стилю.

Деякими дизайнерами мінімалізм був сприйнятий дуже буквально, і в моду увійшов холодний, «білий» дизайн. Скло, хром, метал, сувора геометрія – трохи нагадує операційну, чи не так? Хоча деяким дійсно талановитим дизайнерам і вдавалося в результаті вдихнути життя в такий інтер'єр, в цілому такі рішення швидко втратили популярність.

Серед актуальних сучасних напрямків цього стилю можна виділити такі:

·         Скандинавський мінімалізм. У класичному варіанті – світлі стіни і стеля, меблі з темного дерева. Однак допустимі різні варіанти, наприклад, стіни, обшиті дерев'яними панелями і лаконічні меблі.

·         Монохромний дизайн, який багато хто звик уявляти в чорно-білому варіанті. Насправді «монохромний» – значить такий, що містить одну лінію спектра, тобто можна поєднувати різні відтінки обраного базового кольору.

·         Яскравий мінімалізм. Яскраві відтінки цілком доречні в мінімалістичному дизайні. Меблі кислотних чи насичених кольорів або клаптеві, різнокольорові покриття відмінно гармоніюють зі світлими глянцевими стінами і стелею. Звичайно, такі рішення не для скромних, і розробляти такий дизайн будинку краще з фахівцями.

·         Простір ламаних ліній. Дуже нестандартне рішення, але такий напрямок в дизайнінабирає популярність. Гострі кути, викривлені лінії, скляні перегородки – все це виглядає дуже сміливо. Такий стильний дизайн особливо доречний для дворівневих квартир.

Слід враховувати, що облаштування будинку в стилі мінімалізм, як це не парадоксально, вимагає значних зусиль (і фінансових витрат). Адже житло має, в першу чергу, бути комфортним, отже мінімум предметів повинні виконувати максимум функцій.

Особливості мінімалістичного дизайну

Вибираючи дизайн квартири в стилі мінімалізм, потрібно враховувати такі моменти:

·         Системі освітлення – максимум уваги. Стандартна люстра тут недоречна, а значить, доведеться витратитися на стельову підсвітку, вбудовані точкові джерела світла і т. д.

·         Багатофункціональність тільки вітається, різні прилади «3 в 1», меблі-трансформери замінять відсутні предмети.

·         Сучасні, високотехнологічні рішення. Плазмова панель замість звичайного телевізора, вбудована варильна поверхня замість стандартної газової плити. Для того щоб звільнити простір, потрібно вибирати техніку нового покоління.

·         Натуральні матеріали. Очевидно, що мінімуму речей приділяється пильна увага, тому вони повинні виглядати дорого і стильно.

 

Врахувати всі ці моменти при плануванні та облаштуванні не так просто. Тому, аніж ламати голову, складаючи різні комбінації, простіше звернутися до фахівців. Так, наприклад, дизайн-студія Колядинських запропонує унікальні розробки в цьому напрямку дизайну.